SHAMAMEH.ORG

بسم الله الرحمن الرحیم

عزیزان با ورود در این سایت قدم بر دیده ای نهادید که با تراوشاتی بی آلایش که از ژرفای جان نشات گرفته است راه شما را آب پاشی می نماید تا شایبه ای در دلها و غباری بر قدمهاتان ننشیند.
به شما سلام می کنم ورودتان را خوشامد می گوییم و نیکبختی و توفیقتان را آرزو می کنم. 
 بنده جعفر- ناظم رعایا صاحب  سایت شمامه تصمیم گرفتم پس از بازنشستگی. 
    جدا به تحقیق و نگارش بپردازم وچون نمیخواستم نه وقت خوانندگان احتمالی را بیهوده هدر بدهم و نه عمر خویشتن را. پس از بررسی و اندیشه لازم به این نتیجه رسیدم که بنا به دلایل زیر قرآن کریم را جانمایه مقصود و هدف خویش قرار دهم:
1. نوشتن برای اینست که مردم بخوانند و مردم مسلمانند و حق این است که چیزهایی باید نوشت که در نظام فرهنگ دینی مردم مفید واقع شود.
2. خود بنده معتقد به دین هستم و بنابراین باید متناسب با معتقدات و باورهای دینی خود عمل نمایم.
3. از میان نویسندگان و بخصوص شعرای کشور ما کسانی پذیرش عمومی و شهرت جهانی یافته اند که متکی برقرآن کریم و باورهای بحق مردم خود بوده اند و کسانی که از این سرمایه معنوی خدایی بهره نگرفته اند در نویسندگی اثری ماندگار باقی نگذاشته و در تقویت فرهنگ ملی تاثیری چشمگیر نداشته اند.
4. نظام کشور ما اسلامی است و اساسنامه اسلام قرآن کریم است که کلام خداوند است و راهنمایی کاربردی کافی برای تمام دوران تاریخ انسانیت و متناسب با توسعه و پیشرفت است ( و بلکه پیشروتر از آن ) را دارد و بنابراین هر اندیشمند و محققی در هر عصر و زمانی می تواند نکات و رهنمودهایی نوین از قرآن بیابد و به فرهنگ دینی و ملی خود عرضه نماید. بنابراین و توجه به موارد مذکور دیگری که بیان آنها به درازا میکشد بنده تصمیم گرفتم که قرآن کریم را بخصوص اشاراتی از آن را که تاکنون کمتر مورد توجه قرار گرفته سرمایه مطالعه و تحقیق و نگارش قرار دهم و نتایج را به مردم و فرهنگ ملی خود تقدیم بدارم و بخواست خداوند متعال تاکنون توفیقاتی به شرح زیر داشته ام:
1- بیش از صد مقاله تحقیقی در موضوعات اجتماعی سیاسی فرهنگی اقتصادی و پولی و ... تنظیم و غالباً در گردهمایی های سازمانهای سیاستگزاری و تصمیم گیری و دانشگاهی مطرح نموده انم که اکثراً پذیرفته شده و مورد اقبال و جریان کاربردی قرار گرفته و بعضاً تاثیرات اجتماعی و فواید همگانی برجای گذاشته است.
2- تعدادی مقاله نیز از بنده در روزنامه ها مجلات و کتابهای معتبر چاپ و منتشر گردیده است و بابت آنها تقدیر نامه هایی هم دریافت نموده ام.
3- دو کتاب با نامهای "اصول آفرینش" و رابطه دین و سیاست چاپ
4- و یک جلد کتاب بنام " منشور بلورین" در بیش از 15هزار بیت شعری که در بحر تقارب است سروده و تنظیم نموده ام - این کتاب در موضوعات خودشناسی و خداشناسی و براساس داستانهای قرآنی و تحقیقی و همراه با عکسها و نقشه های مربوط به موضوعات مذکور در متن است.بنظر خودم مفاهیم این کتاب در ادبیات ملی ما کم سابقه است. و احتمالاً بخواست خداوند مورد اقبال عمومی قرار خواهد گرفت و ماندگار خواهد شد. جلد دوم این کتاب که آن هم اقتباساتیست از داستانهای قرآن کریم - به شعر در جریان سرودن است که تکمیل آن مربوط به خواست خداوند و مستلزم فرصت و زمان می باشد.
5-دو جلد کتاب بنام رهنمودهایی از قرآن کریم ودو جلد دیگر با نام عظمت قرآن کریم (مجموعا هفت جلد که همه در معارف قرآن کریم هستند) تاکنون تالیف ومنتسر نموده ام وهمه را وارد همین سایت نموده ودر دسترس عزیزان قرار داده ام مطالب دیگری نیز نگاشته ام که تاکنون تنظیم و تجلید نگردیده اند.

پس از عرض سلام و معرفی مختصر خود پنجره مکانی را که وارد شده اید می گشاییم تا فضا روشنتر گردد و آگاهتر شوید که به کجا آمده اید و چگونه پذیرایی خواهید شد.
دلهایتان پیوسته روشن باد که دیده ما را روشن کرده اید.

Image
Image
Image
Image
تمام حقوق این سایت متعلق به آقای ناظم الرعایا می باشد.
طراحی و اجرا توسط شرکت فرابرد شبکه